top of page

Комп'ютерна томографія (КТ): інформативно, безпечно, оперативно

 

Комп’ютерна томографія – сучасний прогресивний метод неруйнівного пошарового дослідження внутрішніх органів людини. Впровадження даної технології в практичну медицину здійснило переворот в діагностиці, оскільки її оперативність, безпека і достовірність були виведені на принципово новий рівень. В основу методу комп’ютерної томографії покладена складна обробка показників різниці рентгенівського випромінювання, ослабленого різними за щільністю тканинами. На сьогоднішній день саме КТ залишається основним томографічним методом дослідження внутрішніх органів людини з використанням рентгенівських променів.

Сфери застосування КТ-діагностики

 

Абсолютних протипоказань для проведення КТ не існує. Комп’ютерна томографія показана в наступних випадках:

  • в якості скринінгового тесту в плановому порядку (при головних болях, непритомності, з метою виключення раку легенів та ін.);

  • за екстреними показаннями (судомний синдром з розладами, важкі травми голови з втратою свідомості і проникаючими пораненнями, гострий головний біль з раптовим початком, когнітивними і психічними порушеннями, при підозрі на аневризму аорти та гострі ураження інших органів тощо);

  • для планової діагностики (за направленням лікаря з метою підтвердження діагнозу після більш простих обстежень);

  • контроль результатів лікування (після курсів хіміотерапії та ін.);

  • для проведення лікувальних та діагностичних операцій (наприклад, взяття пункції під контролем КТ).

Мультиспіральна комп’ютерна томографія (МСКТ)

 

Мультиспіральна (багатошарова) КТ від звичайної відрізняється тим, що томограф забезпечується декількома паралельними рядами матричних детекторів, які здійснюють безперервне сканування. Апарати нового покоління дозволяють отримати повномірне зображення внутрішніх органів цілком, а також кісток, суглобів тощо за один оберт рентгенівської трубки. Застосування МСКТ дозволило значно скоротити час проведення обстеження, зменшити рентгенівське навантаження на пацієнта, поліпшити контрастну здатність, збільшити відношення сигнал/шум, зробити більшою зону анатомічного покриття та ін.

 

Медичний центр «МіраМед» надає послуги комп’ютерної томографії у Львові. Використання сучасного обладнання, на якому працюють висококваліфіковані фахівці, дозволяє проводити точне дослідження стану різних органів і систем людини. Більш детальну інформацію про умови проходження процедури КТ, а також про ціни на послуги можна отримати в нашому центрі або зателефонувати за вказаними номерами.

 

  КТ головного мозку

  КТ органів черевної порожнини

  КТ хребта

  КТ малого тазу

  КТ судин

  КТ додаткових пазух носа

  КТ органів грудної клітки

  КТ-урографія

  КТ з котрастуванням

bottom of page