top of page

Вагінальне УЗД та інші методи діагностики органів малого тазу у жінок

 

УЗД органів малого тазу – це дослідження матки, її серединних структур, порожнини та ендометрія, ехогенності стінок, положення і форми. За допомогою ультразвукових хвиль визначають стан матки після природних пологів та кесаревого розтину, мимовільних викиднів, абортів, оперативних втручань тощо. Також під час процедури візуалізується положення яєчників щодо осі матки, їх параметри, наявність і величину фолікулів та жовтого тіла. Під час гінекологічного УЗД вивчають стан сечового міхура при його достатньому наповненні. Проведення дослідження дозволяє виявити на ранніх стадіях виникнення патологічних процесів і появу новоутворень в малому тазу. У медичній практиці застосовується вагінальне УЗД, а також трансабдомінальне.

Особливості проведення абдомінального і вагінального УЗД

Вагінальне УЗД проводиться шляхом введення датчика всередину піхви або анального отвору. Такий метод дослідження дозволяє отримати більш точну ехо-картину органів малого тазу, оскільки джерело ультразвукового випромінювання максимально наближене до них. Вагінальне УЗД дозволяє виявити різні захворювання на ранній стадії їх виникнення, а також виявити плодове яйце в матці буквально через кілька днів після його імплантації.

Трансабдомінальне УЗД органів малого тазу не має абсолютно ніяких вікових та інших обмежень, проводиться при наявності протипоказань до вагінального. Даний метод діагностики дає підстави отримати достовірні відомості про стан внутрішніх статевих органів жінки без нанесення будь-якої шкоди організму.

Частота і порядок проходження УЗД жіночих статевих органів

УЗД по гінекології – обов’язкова періодична процедура для жінок будь-якого віку незалежно від наявності або відсутності скарг. Дослідження проводиться в таких випадках:

  • щорічні планові профілактичні огляди, в тому числі і для дівчат, які не живуть статевим життям;

  • контроль розвитку плоду під час вагітності (планово і за показаннями);

  • порушення циклу або відсутність менструацій;

  • болю нез’ясованого походження;

  • підозра на наявність патології внутрішніх статевих органів;

  • оцінка стану внутрішньоматкової спіралі;

  • наявність незвичайних або кров’яних виділень, неприємний запах;

  • підозра на новоутворення;

  • передбачувана позаматкова вагітність;

  • безпліддя та інші скарги.

 

УЗД по гінекології – це швидкий, безболісний і недорогий метод діагностики, який допоможе не тільки встановити причину порушень, а й усунути їх на ранніх стадіях. Пройти обстеження можна в нашому медичному центрі «МіраМед" у Львові, попередньо записавшись на процедуру. Перед проведенням гінекологічного УЗД необхідно триденне дотримання дієти, що запобігає надмірному газоутворенню, а також виключення солодких напоїв. Записатися на проведення процедури можна в нашому центрі або зателефонувавши по одному із вказаних номерів.  

bottom of page