top of page

Накладання повязки скочкасту

 

Скотчкаст це жорсткий полімерний бинт (штучний або пластиковий гіпс), який використовується для фіксації пошкоджених різними травмами ділянок тіла. У порівнянні з традиційним гіпсом цей сучасний матеріал зовсім не крихкий, його практично неможливо зламати, тому допускається невелике навантаження на пов'язку. При цьому скотчкаст міцний і легше звичайного гіпсу майже в 5 разів.

 

Пов'язка на основі цього полімерного бинта дозволяє шкірі «дихати», тобто пропускає шкірні випаровування назовні і повітря із зовнішнього боку, що запобігає появі свербежу, мацерації або алергії. Тому при використанні штучного гіпсу не використовується шар підкладкової вати, пов'язка з цього матеріалу не боїться води і пацієнт здатний приймати душ і навіть купатися у водоймах, відпочиваючи на пляжі.

 

Крім того, поліуретанова смола, що знаходиться в основі матеріалу містить речовину, яка не дає бинту прилипати до рукавичок, що помітно полегшує процес накладення іммобілізуючої пов'язки, а сама структура скотчкаста дозволяє обходитися набагато меншою кількістю шарів в порівнянні зі стандартним гіпсом.

 

Скотчкаст рекомендується застосовувати в наступних випадках:

  • як заміна гіпсу при виготовленні циркуляційних пов'язок;

  • лонгет;

  • корсети;

  • при створенні комбінованих пов'язок (лонгетно-циркулярні пов'язки) у поєднанні з напівтвердим бинтом (софткаст).

bottom of page