top of page

Внутрішньосуглобові ін’єкції

 

Внутрішньосуглобові ін’єкції (лікувальні блокади) активно використовуються в лікуванні суглобів. Вони ефективні в терапії багатьох захворювань, котрі уражають хрящову тканину (артрози, бурсити, артрити, спондиліти). Нерідко запальний процес в суглобі розвивається після пошкодження, спортивних та побутових травм. В результаті патології запускається процес активного руйнування хряща, що може призвести до інвалідізації.

 

Внутрішньосуглобові ін’єкції застосовуються при болях в ліктьовому, колінному, променево-зап’ястному та будь-якому іншому суглобі. Вони дозволяють усунути гострий запальний процес шляхом введення знеболюючих, антибактеріальних, регенеруючи та протизапальних препаратів безпосередньо в суглобову порожнину.

 

Ін’єкції кортикостероїдів

Найчастіше в суглоб вводять препарати кортикостероїдних гормонів (дипроспан, флостерон, целестон). Перевага кортикостероїдів полягає у тому, що вони швидко та ефективно усувають біль і запалення. Саме швидкість, з якою досягається лікувальний ефект — причина того, що кортикостероїдні ін’єкції завоювали особливу популярність.

 

Кортикостероїдні препарати застосовують при сильно вираженому болі у людини, що страждає артрозом. Вони дуже ефективні при запальних захворюваннях суглобів. Але якщо хвороба викликана травмою,  кортикостероїди малоефективні. Кортикостероїди  гормональні препарати. Їх не рекомендується застосовувати у великих кількостях.

 

Ін’єкції гіалуронової кислоти

Всередині суглобу між хрящовими поверхнями знаходиться суглобова рідина. Вона має наступні функції: змащення суглобу для покращення ковзання і рухливості, захист поверхні хряща від зточування, функція буферу і захист від ударів, забезпечення хрящової оболонки живильними речовинами. При артрозі зниження в’язкості суглобовї рідини призводить до порушення функцій суглобу. Зменшується не лише якість рідини, а й кількість.

 

Гіалуронова кислота надає внутрішньосуглобовій рідині в’язку консистенцію і тим самим сприяє «ковзанню». Таким чином, введена в суглоб гіалуронова кислота забезпечує «змащення» суглобу. Дія препарату проявляється лише в суглобі та його капсулі. Також стимулюється самовиробництво організмом гіалуронової кислоти.

 

Препарати гіалуронової кислоти можна вводити практично в будь-які суглоби людини.

 

Лікувальний ефект:

  • зменшення болю і поліпшення рухливості суглобів;

  • зменшення потреби в знеболюючих та протизапальних препаратах;

  • збереження лікувального ефекту протягом року після повного курсу лікування;

  • уповільнення прогресування остеоартрозу і можливість уникнути радикального хірургічного втручання;

  • мінімальні побічні ефекти.

bottom of page