Що таке ЕГДС?
Езофагогастродуоденоскопія (ЕГДС) або по-іншому її ще називають Відеогастроскопія або просто гастроскопія - це інструментальний огляд стравоходу, шлунка та цибулини дванадцятипалої кишки за допомогою гнучкого оптичного приладу - ендоскопа. Відеоендоскопи забезпечені цифровою відеокамерою високої роздільної здатності, освітлювальним приладом і робочим каналом, через який вводяться інструменти для забору біопсії та проведення інших маніпуляцій. Зображення виводиться на екран монітора та може бути збереженим для подальшого запису на електронний носій та аналізу.
Відео-ЕГДС - швидке, інформативне і безпечне дослідження.
У чому відмінність ВЕГДС від ФГДС?
Раніше проводилася процедура ФГДС (фіброгастродуоденоскопія), яка виконувалася на апараті, що мав гнучку волоконну оптику. Лікар дивився в окуляр приладу, введеного в шлунково-кишковий тракт пацієнта і оцінював стан слизової оболонки.
В наш час цифрові технології дозволили розробити якісно кращу техніку - відеоендоскопи, які відтворюють картинку в цифровому форматі високої чіткості на екрані монітора з використанням цифрової хромендоскопії. Така цифрова картинка високої чіткості дозволяє з більш високою точністю оцінювати стан слизової оболонки, більш прицільно брати біопсію, створювати цифровий архів зображень, отриманих в ході досліджень. А значить, встановлювати більш точний діагноз, виявляти різні, в тому числі злоякісні захворювання стравоходу, шлунка і кишківника на ранніх стадіях, що дозволяють проводити радикальне малотравматичное лікування. Крім того, зручно порівняти фото до і після лікування.
Після закінчення дослідження лікар-ендоскопіст разом з висновком може видати на руки пацієнту диск з цифровими фотографіями або фото дослідження, або записати їх на вашу флешку, якщо зручно.
Скільки триває відеогастроскопія?
Процедура триває близько 8-10 хвилин з моменту введення відеоендоскопа, а при виконанні дослідження під медикаментозним сном - 30 хвилин.
Проводити дослідження під медикаментозним сном краще, так як в цьому випадку у пацієнта немає ніякого дискомфорту. Крім того, дослідження під медикаментозним сном дозволяє більш детально дослідити всі відділи стравоходу, шлунка і 12-типалої кишки і максимально прицільно взяти біопсію.
Апарат для проведення ЕГДС у нас один з найсучасніших в світі - Olympus СV-180 (Японія), технології використані в даному обладнанні, так званий NBI (вузькоспектральна візуалізація) , дозволяє візуалізувати найменші структури судин та слизової оболонки, що в свою чергу дозволяє діагностувати різного роду захворювання, в тому числі онкологічні на ранніх стадіях.
Коли проводиться ЕГДС?
Зазвичай лікар-гастроентеролог призначає пацієнтові обстеження шлунку та/або стравоходу при наступних симптомах:
- біль в шлунку, біль «в ямці», пов'язана або не пов'язана з прийомом їжі;
- печія, відрижка кислим або гірким;
- блювота з кров'ю;
- нудота;
- часте відчуття тяжкості, розпирання в шлунку;
- при захворюваннях печінки, підшлункової залози, жовчного міхура;
- при підготовці до операції.
- неприємний запах з рота
Гастроскопія протипоказана при таких захворюваннях і симптомах:
- виражена дихальна і / або серцева недостатність
- порушення серцевих ритмів
- високі цифри артеріального тиску
- аневризма аорти
- недавно перенесений інсульт або інфаркт міокарда.
Переваги відеогастроскопії у Міра Мед Львів:
- Сучасне обладнання - (Olympus CV-180) з можливістю точно та детально дослідити ділянку обстеження
- Збереження зображення та відео для подальшого аналізу та контролю ефективності лікування
- Безпека - дотримання всіх протоколів в плані дезінфекції та підготовки обладнання до обстеження, з використанням сучасних деззасобів європейських виробників
- Консультація гастроентеролога та проведення всіх додаткових лабораторних та інструментальних (МРТ, КТ, Рентген) досліджень.
- Зручне розсташування поруч з 8МКЛ та Чорнобильською лікарнями
Підготовка до ЕГДС і дії після процедури
Езофагогастродуоденоскопія (ЕГДС) проводиться натще серце. Мінімальний час прийому їжі та води за 6 год до обстеження. Напередодні дослідження рекомендується легка вечеря за 2 години перед сном. Якщо Ви приймаєте регулярно медикаментозні препарати, ОБОВ'ЯЗКОВО уточніть у Вашого лікуючого лікаря, як і в якому дозуванні вживати необхідні Вам ліки в день проведення дослідження.
Протягом 6 годин після обстеження не можна вживати гарячу їжу та гарячі напої, якщо бралася біопсія.